pl cz en de

Pięć powodów, dla których warto zwiedzić okolice Gór Stołowych

27 lipiec 2021

Pięć powodów, dla których warto zwiedzić okolice Gór Stołowych

Pięknych miejsc w Polsce jest naprawdę bardzo wiele, a wśród nich z pewnością wyróżniają się Góry Stołowe oraz ich okolice. Można tutaj przyjechać samemu, ze znajomymi czy z rodziną. Z pewnością każdy będzie w stanie znaleźć rozrywkę idealnie dopasowaną do swoich zainteresowań. Jakie są więc powody, dla których warto odwiedzić okolice Gór Stołowych?

1. Błędne Skały – można powiedzieć, że są wizytówką Gór Stołowych, ponieważ bardzo wiele osób przybywa w to miejsce właśnie po to, aby zobaczyć te formacje skalne. Niezwykły jest fakt, że cały labirynt skalny jest naprawdę tajemniczy i można się w nim zgubić. Warto wiedzieć, że cały kompleks ma kilkaset metrów długości!

2. Szczeliniec Wielki – najwyższy szczyt Gór Stołowych, na który prowadzi ponad 660 schodów. Trzeba go zdobyć samodzielnie – nie można na niego wjechać za pomocą kolejki linowej czy też zaprzęgu. Co roku wyzwanie to podejmuje około dwustu tysięcy osób.

3. Park Narodowy Gór Stołowych – jest jednym z najmniejszych parków narodowych w Polsce. Można go przejść zarówno krótkimi, jak i długimi szlakami. W środku na zwiedzających czekają Skalne Grzyby czy Skały Radkowskie.

4. Dworek Chopina – jest to miejsce, a dokładnie teatr zdrojowy, w którym wiele lat temu, w roku 1826, swój koncert dał 16-letni Fryderyk Chopin.

5. Muzeum Papiernictwa – w Dusznikach-Zdroju, gdzie mieści się również Dworek Chopina, można natrafić także na Muzeum Papiernictwa. To prawdziwa gratka dla tych, którzy są zainteresowani tym, jak produkowany był i jest papier – jeden z największych wynalazków ludzkości.

Jak więc widać, w okolicy Gór Stołowych znajduje się naprawdę wiele ciekawych miejsc. Warto zatem zdecydować się na wizytę w tych wyjątkowych okolicach.

Kalendarz

« November 2021 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Popularne wpisy