Jakie atrakcje czekają na nas w Karłowie?

01 luty 2021

Jakie atrakcje czekają na nas w Karłowie?

Karłów to niezwykła polska wieś położona w województwie dolnośląskim, w Górach Stołowych. Mimo swoich niewielkich rozmiarów co roku przyciąga mnóstwo turystów urzeczonych atrakcjami, które można znaleźć w okolicy. Z Karłowa niedaleko jest do wielu niesamowitych miejsc, które zdecydowanie warto odwiedzić. Jakie atrakcje czekają na nas w Karłowie? Co warto zobaczyć, będąc na tamtejszych terenach?

Skalne Grzyby – wyjątkowe formacje skalne

Skalne Grzyby to formacja skalna, która zapiera dech w piersiach. Znajdują się na zalesionym terenie i można się do nich dostać, korzystając z zielonego szlaku. Atmosfera na miejscu jest naprawdę magiczna i nieco mroczna, ze względu na drzewa, przez które przedzierają się promienie słoneczne, i które rzucają długie cienie. Każdy ze Skalnych Grzybów jest inny, dzięki czemu to niezwykłe miejsce nabiera dodatkowego uroku.

Wielkie Torfowisko Batorowskie – ścisły rezerwat przyrody

Chcąc zobaczyć Wielkie Torfowisko Batorowskie, trzeba wybrać nieco trudniejszy szlak niż w przypadku Skalnych Grzybów. Można tam dojść, podążając szlakiem żółtym, jednak trzeba mieć świadomość, że na teren ścisłego rezerwatu przyrody, jakim jest Wielkie Torfowisko Batorowskie, obowiązuje zakaz wstępu. Z powodzeniem można jednak podziwiać go z daleka. Dlaczego warto? Przede wszystkim dlatego, że jest to obszar bogaty w takie gatunki drzew, jak sosna błotna czy brzoza omszona. Torfowisko znajdujące się w rezerwacie ma powierzchnię 40 ha.

Szczeliniec Wielki – najpopularniejsza atrakcja i najwyższy szczyt

W Górach Stołowych najwyższym szczytem jest Szczeliniec Wielki, który wznosi się na wysokość 919 m n.p.m. Szczyt należy do Korony Gór Polskich i jest niezwykle popularną atrakcją wśród turystów. Spokojnie można wybrać się na niego ze schroniska w miejscowości Karłów – wystarczy zaledwie dziesięć minut, aby dojść do trasy prowadzącej na sam szczyt. Po drodze można coś zjeść, ponieważ znajdują się tam budki z lodami i goframi. Idealne miejsce na rodzinną wycieczkę.

Kalendarz

« May 2021 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Popularne wpisy