Ucieczka od zgiełku codzienności.

29 maj 2020

Ucieczka od zgiełku codzienności. Boże Ciało w Górach Stołowych

Teraz, jak nigdy wcześniej, potrzebujemy ciszy i spokoju. Zamiast zatłoczonych głównych ośrodków turystycznych, wybieramy oddalone od zgiełku i hałasu miejsca, bliżej natury i mniej uczęszczane przez turystów. Takie nastały czasy, że doceniamy ciszę i zieleń. Zbliża się Boże Ciało, to idealny moment na to, aby zarezerwować noclegi w Górach Stołowych, gdzie nie brakuje szlaków, na których będziesz mógł rozkoszować się tylko odgłosami natury.

Radkowskie Skały

Jeżeli zdecydowałeś się na noclegi w Karłowie, to zaledwie kilkanaście minut dzieli Cię od Radkowskich Skał. Nie jest to popularna atrakcja w Górach Stołowych, co jest jej ogromnym atutem. Zobaczyć tu można ciekawe formy skalne, wybrać jedną z kilku tras w zależności od kondycji, odkryć nowe szczeliny w skałach i pooddychać świeżym powietrzem.

Polska „Afrykańska Sawanna”

Afryka w naszym kraju? Może nie spotkamy tam słonia i tygrysa, ale z pewnością będziemy mogli poczuć nieco bardziej afrykański klimat. Pokoje w Karłowie sprzyjają tym, którzy chcą odwiedzić Łężyckie Skałki, nazywane też Afrykańską Sawanną. Na pieszo to tylko pół godziny drogi, a samochodem to krótka 3-minutowa jazda. To rozległa stepowa polana, porośnięta ziołami i wielobarwnymi kwiatami. Można dostrzec porozrzucane skałki, które nazywane są łężyckami. W kilka chwil znajdziesz się w innym świecie.

Nie zapominamy jednak o tych najpopularniejszych atrakcjach Gór Stołowych, które są ikonami tego obszaru Polski. Przyjeżdżając do nas na Boże Ciało, wybierz się w magiczną podróż po Błędnych Skałach oraz zdobądź kolejny szczyt Polski – Szczeliniec Wielki. A wieczorem zapraszamy do restauracji w Karłowie, gdzie odpoczniesz i zjesz smaczny posiłek.

Kalendarz

« April 2021 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Popularne wpisy