Co warto zobaczyć w Górach Stołowych?

17 kwiecień 2019

Co warto zobaczyć w Górach Stołowych?

Zbliżające się wielkimi krokami lato to idealny czas, by spędzać weekendy na łonie natury. Jednym z często odwiedzanych miejsc są Góry Stołowe– idealne zarówno dla wyczynowców, jak i osób uwielbiających aktywny wypoczynek. Wielu ludzi twierdzi, że Góry Stołowe zapewniają maksimum atrakcji, a jednocześnie minimum wzniesień. Chcąc odwiedzić je wszystkie, koniecznie trzeba zapewnić sobie noclegi w Górach Stołowych.

Szczeliniec Wielki

Szczeliniec Wielki stanowi najwyższy szczyt Gór Stołowych – znajduje się 919 metrów nad poziomem morza. To idealne miejsce na podziwianie pięknych widoków. Odwiedzając je w piękną pogodę, można dojrzeć Śnieżkę. Niezwykle często przyjeżdżają tu turyści – podczas weekendów można spotkać tłumy. W pobliżu, tuż u stóp Szczelińca znajduje się nasz ośrodek, gdzie można zarezerwować pokoje w Karłowie. Dzięki temu będziecie mieli doskonałą bazę wypadową i możecie cały dzień poświęcić na wspinaczkę górską, a wieczorem udać się na wypoczynek.

Błędne Skały

Góry Stołowe

Kolejne ważne miejsce, które koniecznie musisz odwiedzić, będąc w Górach Stołowych. Błędne Skały to pewnego rodzaju labirynt wijący się między skałami. Wygląda niezwykle zjawiskowo, a na jego terenie nakręcono wiele filmów, m.in. Opowieści z Narnii. To nie wszystkie atrakcje Gór Stołowych. Korzystając z noclegów w Karłowie będziesz mógł poznać dalsze zakątki tej części Kotliny Kłodzkiej.

Skalne Grzyby

Skalne Grzyby w Górach Stołowych

Atrakcja doceniana nie tylko przez grzybiarzy. Skalne Grzyby to nic innego jak malownicze skały, które przybrały różnorodne formy. W wyniku szybszego wietrzenia ich dolna część stała się węższa, co sprawia, że kształtem przypomina grzyb. Będąc w tym miejscu, odnajdź koniecznie Borowika lub Pingwina.

Szosa Stu Zakrętów

Góry Stołowe słyną również z Drogi Stu Zakrętów, która została zlokalizowana na trasie nr 387, w kierunku Karłowa. Poza ogromną liczbą zakrętów zachwyca pięknymi widokami. Niestety, trasa ta jest niezwykle wymagająca i niebezpieczna zimą, podczas trudnych warunków na drodze. Zmęczony wycieczką po serpentynie? Odwiedź restaurację w Karłowie i zasmakuj pobliskich specjałów zbierając energię na dalsze zwiedzanie.

Zwiedź okolicę

Warto odwiedzić też niewielkie miasto – Duszniki Zdrój. Miejscowość słynie z odbywających się co roku Festiwali Chopinowskich oraz z Muzeum Papiernictwa. W muzeum można wziąć udział w warsztatach wytwarzania papieru czerpanego – zobaczyć, jak wygląda proces produkcji papieru, oraz własnoręcznie wykonać kartkę.

Kalendarz

« April 2021 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Popularne wpisy