pl cz en de

Co warto odwiedzić podczas wizyty w okolicach Gór Stołowych?

28 czerwiec 2021

Co warto odwiedzić podczas wizyty w okolicach Gór Stołowych?

Co roku Góry Stołowe odwiedzane są przez tysiące turystów spragnionych wspaniałych i niezapomnianych widoków natury. Nie ma w tym nic dziwnego, miejsce to zapiera dech w piersiach każdemu, kto przyjedzie i postanowi je zwiedzić. Ważne jest jednak to, że w tych okolicach można nie tylko zobaczyć niesamowite formacje skalne, góry czy inne cuda natury, ale również zwiedzić mnóstwo innych ciekawych atrakcji. Gdzie warto się wybrać, będąc w okolicach Gór Stołowych?

Skansen Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego

Skansen i Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego jest umiejscowiony w Kudowie-Zdroju. Na jego terenie można znaleźć aż 17 zabytkowych obiektów otwartych do zwiedzania. W Muzeum jest możliwość wysłuchania prelekcji pokazującej, jak wytwarzany był w dawnych czasach chleb. Uczestnicy w trakcie tych zajęć również sami tworzą swoje bochenki chleba. Ogromną zaletą tego miejsca jest to, że praktycznie w ciągu całego roku można trafić na odbywające się tutaj ciekawe imprezy historyczne czy folklorystyczne.

Muzeum Żaby

Kolejnym ciekawym obiektem, na który warto zwrócić uwagę, jest umiejscowione w Parku Narodowym Gór Stołowych Muzeum Żaby, w którym można znaleźć ponad 3000 żabich eksponatów. Z pewnością jest to miejsce dla pasjonatów interesujących się fauną i florą, którą można znaleźć w polskich warunkach. Warto zatem zdecydować się na inspirującą wizytę w tym miejscu, szczególnie że to nie jedyne, co Park Narodowy Gór Stołowych ma do zaoferowania.

Muzeum Zabawek

W Kudowie-Zdroju można przejść się też do Muzeum Zabawek, szczególnie wtedy, gdy podróżuje się z dzieckiem. Muzeum składa się z 12 sal wystawowych, w których znajduje się ponad 5200 różnorodnych eksponatów. W środku znajdziesz zabawki z różnych epok, dzięki czemu możesz dowiedzieć się (a Twoje dziecko razem z Tobą), czym bawiły się dzieci z dawnych lat.

Kalendarz

« November 2021 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Popularne wpisy