Zwiedzamy Duszniki-Zdrój

24 luty 2020

Zwiedzamy Duszniki-Zdrój

Duszniki-Zdrój to niewielka miejscowość uzdrowiskowa położona w powiecie kłodzkim, u podnóża Gór Stołowych. Ma swój niepowtarzalny klimat, który docenią osoby poszukujące ciszy i spokoju, ale też okazji do spaceru po malowniczych ścieżkach. Rezerwując noclegi w Górach Stołowych, nie zapomnij zaplanować sobie przynajmniej 2 godzin w Dusznikach-Zdrój. Co powinieneś zwiedzić i zobaczyć?

Pijalnia Wód Termalnych

Skoro jest to miasto uzdrowiskowe, to musi w nim być Pijalnia Wód Termalnych. Zbudowana została w I poł. XIX wieku, znajduje się przy ulicy Wojska Polskiego. To właśnie w tym miejscu spróbujesz wody mineralnej m.in. Jan Kazimierz i Pieniawa Chopina.

Park Zdrojowy

Przy ulicy Parkowej znajduje się największa atrakcja w Dusznikach-Zdrój. Mając zarezerwowane noclegi w Karłowie., dotrzesz tutaj samochodem w zaledwie 20 minut. Park Zdrojowy zachwyca gęsto porośniętymi lipami, kasztanowcami i bukami. O każdej porze roku wygląda pięknie, tworząc naturalny, zielony krajobraz. To idealne miejsce na popołudniowy i wieczorny spacer oraz kawę o poranku.

Stary Rynek

To obowiązkowy punkt zwiedzania. Rynek w Dusznikach-Zdrój otoczony jest kolorowymi, zabytkowymi kamieniczkami. To tutaj również znajduje się spadzisty deptak. Jest to ulica Mickiewicza, przy której znajdziemy ławki, aby usiąść i odpocząć wśród klombów kwiatów w ciągu dnia i są również nastrojowe światła latarni wieczorem.

Zarezerwuj pokoje w Karłowie. i zaplanuj weekend lub dłuższy pobyt w Górach Stołowych. Duszniki-Zdrój znajdują się stąd w odległości zaledwie 10 km. Na kolację zapraszamy oczywiście do restauracji w Karłowie.

Kalendarz

« June 2022 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Popularne wpisy