Najpopularniejsze atrakcje w Górach Sowich?

27 listopad 2020

Najpopularniejsze atrakcje w Górach Sowich?

Góry Sowie to pasmo górskie znajdujące się w Sudetach Środkowych. Chociaż nie znajduje się tam najwyższy szczyt górski w Polsce, to mimo wszystko ten obszar, co roku, przyciąga wielu turystów. Nic dziwnego, w Górach Sowich jest wiele atrakcji, które aż zapierają dech w piersiach. Co zatem warto zobaczyć w tych rejonach? Jakie miejsca odwiedzić?

Przedstawiamy pięć, wyjątkowo interesujących miejsc, które znajdują się w niedalekiej odległości od Gór Stołowych. Nasza lista z pewnością spodoba się zarówno miłośnikom natury, jak i miejsc historycznych.

Podziemne miasto Osówka – jest to niedokończona część niemieckiego Riese, które miało być tajną kwaterą Adolfa Hitlera. Jest to całe podziemne miasto, pełne tajemnic, które co roku przyciągają mnóstwo turystów zainteresowanych historią z okresu II Wojny Światowej.

Twierdza Srebrna Góra – jest to zamek, który powstał w XVIII wieku i w swoich czasach był niezwykle nowoczesny i ogromny. Teraz na twierdzy można spotkać żołnierzy, można postrzelać do celu, a także możliwe są i inne atrakcje.

Park Krajobrazowy Gór Sowich – leży niedaleko Jurgowa i ma niemal 8 hektarów powierzchni. Można tam obserwować nie tylko wyjątkową roślinność, ale również zwierzęta. Warto wiedzieć, że w parku znajduje się także rezerwat bukowin, Bukowa Kalenia, gdzie znajdują się bukowiny, mchy i paprocie, które są chronionymi częściami natury.

Pałac w Krzyżowej – znajduje się około 5 kilometrów od Świdnicy i został wybudowany w roku 1720. W 1989 w tym pałacu spotkali się premier Polski – Tadeusz Mazowiecki, oraz kanclerz Niemiec – Helmut Kohl.

Jezioro Bystrzyckie w Zagórzu Śląskim – jest to największy akwen znajdujący się na terenie Gór Sowich. Najbardziej niesamowitym faktem jest to, że pod powierzchnią wody znajduje się zatopiona wieś!

Do odwiedzenia jest znacznie więcej atrakcji

Oczywiście wymienione w tym tekście atrakcje znajdujące się w bliskości Gór Sowich nie są jedynymi, na jakie można natrafić. Cały ten teren wart jest odwiedzenia – warto wtedy zatrzymać się w spokojnym miejscu takim, jak ośrodek wypoczynkowy Pod Szczelińcem i stamtąd prowadzić niesamowite wojaże po tym terenie.

Kalendarz

« May 2021 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Popularne wpisy