pl cz en de

Czy Góry Stołowe polecane są początkującym miłośnikom wycieczek pieszych?

25 sierpień 2021

Czy Góry Stołowe polecane są początkującym miłośnikom wycieczek pieszych?

Góry Stołowe to naprawdę niezwykłe miejsce i wiedzą o tym nie tylko turyści, ale również i filmowcy. Te widowiskowe krajobrazy zostały docenione chociażby przez twórców hitu kinowego “Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i Stara Szafa”. Przyroda w tym miejscu zachwyca - trawy, drzewa, mech. A to nie wszystko: można tutaj spotkać także wyjątkowe formacje skalne, które po prostu trzeba zobaczyć gołym okiem. To właśnie dlatego Góry Stołowe to wręcz idealne miejsce dla miłośników pieszych wycieczek. Jakie szlaki warto wybrać? Co warto zobaczyć?

Jakie szlaki są warte zobaczenia?

 

Szczeliniec Wielki - warto rozpocząć swoje piesze wędrówki wejściem na najwyższy szczyt Gór Stołowych, który wcale taki wysoki nie jest ponieważ jego wysokość to zaledwie 919 m n.p.m. Na samym wierzchołku zamontowana jest platforma widokowa, z której można podziwiać zapierające dech w piersiach widoki. Na Szczeliniec Wielki można wejść przy pomocy dwóch szlaków żółtych - jeden z nich zaczyna się w okolicach Karłowa, a drugi z okolic Pasterki.

Błędne Skały - kolejnym miejscem do którego warto dojść pieszo są Błędne Skały znajdujące się na wysokości 850 m n.p.m. To naprawdę niesamowita atrakcja, szczególnie dla tych, którzy szukają magicznych miejsc, przypominających nieco labirynty. Do Błędnych Skał można dotrzeć za pomocą czterech szlaków - dwóch czerwonych (Główny Szlak Sudecki z Kudowy Zdrój i szlak z Karłowa przez Lisi Grzbiet) oraz dwóch zielonych (z Kudowy Zdrój i Pasterki)

Skalne Grzyby znajdują się z kolei na wysokości 680-700 m n.p.m. Te niezwykłe formacje skalne są umieszczone na 2- kilometrowym odcinku między Karłowem, a Batorowem. Jakie szlaki prowadzą do Skalnych Grzybów? Dwa żółte - jeden zaczynający się w Radkowie i drugi zaczynający się w Batorowie (ten jest najkrótszy). Jeden niebieski z Polanicy oraz jeden czerwony z Wambierzyc.

Kalendarz

« November 2021 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Popularne wpisy