Jesienny wypad w góry

24 wrzesień 2019

Jesienny wypad w góry stołowe. Zapomnij o nudzie!

Nad Wałbrzychem i Kudową-Zdrój wznoszą się niewielkie szczyty Gór Stołowych, u podnóża których znajdują się też noclegi w Karłowie. Mamy jesień, a to miejsce o każdej porze roku zachwyca, a także wzbudza zachwyt, szczególnie niezwykłe formacje skalne. To nie wysokie góry, które budzą respekt. To idealne miejsce na jesienne spacery.

Szczeliniec Wielki nie tylko latem

Amatorzy mogą chodzić po górach tylko latem? Niekoniecznie! Na Szczeliniec Wielki prowadzą łatwe szlaki, droga nie jest wymagająca i nawet usłana jesiennymi liśćmi będzie do bezproblemowego pokonania. Zamawiamy więc noclegi w Górach Stołowych i o poranku wyruszamy na szlak. Po drodze nie tracimy czujności. Podziwiamy krajobrazy, które o tej porze roku nabierają zupełnie innych kolorów. To naprawdę może być niezapomniana przygoda. Nie codziennie możesz z góry spoglądać na rośliny mieniące się w odcieniach czerwieni, brązu i pomarańczy.

Wejść do Narni

Czy wiesz, że cześć zdjęć do filmu „Opowieści z Narni” została wykonana w Górach Stołowych, a dokładnie w Skalnym Labiryncie? W takim razie zapraszamy do Narni! Po wakacjach to miejsce również tętni życiem. Możesz odpocząć od upału i z przyjemnością przemierzać kolejne ścieżki, zachwycając się skalnymi zboczami, wąwozami i rzeźbami. Polecamy odwiedzić też Łężyckie Skałki, gdzie znajduje się rozległa polana, skąd rozciągają się malownicze widoki.

Spacer po Kudowie-Zdroju

Pobyt w Górach Sowich oczywiście nie może się odbyć bez zwiedzania Kudowy-Zdroju. Niedaleko znajdują się pokoje w Karłowie, które są doskonałym miejscem wypadowych do wszystkim atrakcji tego regiony. W Kudowie koniecznie trzeba zobaczyć Park Zdrojowy i odwiedzić Pijalnię wód mineralnych. Godna polecenia jest też wioska zlokalizowana niedaleko miasta – Czermna, gdzie będziesz miał okazję wejść do Kaplicy Czaszek oraz podziwiać Ruchomą Szopkę. A na koniec dnia koniecznie zajrzyj na ciepły posiłek do restauracji w Karłowie.

Kolorowe liście, delikatne słońce, świeży powiew orzeźwiającego wiatru, cisza i spokój… Góry Stołowe zapraszają jesienią!

Kalendarz

« Kwiecień 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Popularne wpisy