Na biegówkach przez Góry Stołowe

14 listopad 2019

Na biegówkach przez Góry Stołowe

Decydując się zimą na noclegi w Górach Stołowych, warto jest spróbować aktywności na świeżym powietrzu, którą można w tak dobrych warunkach uprawiać w niewielu górskich regionach Polski. To narciarstwo biegowe, alternatywa dla szaleństwa na stoku. Do dyspozycji biegaczy są świetnie przygotowane trasy, wiodące kameralnymi leśnymi ścieżkami.

Długa trasa z Karłowa

To jedna z ciekawszych i najdłuższych tras w Górach Stołowych. Została wytyczona w taki sposób, aby biegacze mogli zobaczyć jak najwięcej ciekawych miejsc i malowniczych widoków. Startujemy z Karłowa, schodzimy następnie do Pasterki, po czym biegniemy Drogą nad Urwiskiem, do Skalnych Grzybów, aż do Batorówka. W ten sposób pokonujemy 25,5 km. Trasę tę polecamy jednak zaawansowanym i doświadczonym biegaczom. Jest nie tylko długa, ale też na niektórych odcinkach wymagająca, a nawet niebezpieczna, jak przy zjazdach do Pasterki i Drogi nad Urwiskiem.

Jeżeli planujesz pokonać te trasę, to zarezerwuj noclegi w Karłowie. Będziesz mógł już z samego rana wskoczyć w narty, bez konieczności dojazdu do miejsca początku trasy.

Trasy biegowe dla początkujących i średnio zaawansowanych

Dopiero zaczynasz swoją przygodę z biegówkami? Na przetarcie szlaku wybierz trasę niebieską, która łączy czerwoną pętlę po polskiej stronie z czeskimi szlakami. Jest to zaledwie 2 km do pokonania, ale na pewno pozwoli Ci zaprzyjaźnić się z biegówkami.

Mając zarezerwowane pokoje w Karłowie, warto też wybrać się na szlak zielony, który łączy tę urokliwą wioskę z Niknącą Łąką. Jest to trasa niewiele dłuższa od niebieskiej, ma prawie 3 km.

Po aktywnie spędzonym dniu zapraszamy oczywiście do restauracji w Karłowie. Zasłużyłeś na smaczny i obfity posiłek.

Kalendarz

« Kwiecień 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Popularne wpisy