Góry Stołowe w niepogodę. Tutaj nie ma nudy!

27 marzec 2020

Góry Stołowe w niepogodę. Tutaj nie ma nudy!

Masz już zarezerwowane noclegi w Górach Stołowych dla całej rodziny, ale pogoda nie zapowiada się najlepiej? Planowałeś długie wędrówki po górach i spacery po lasach, ale to może nie do końca się udać. Jak nie dać się pogodzie i zrobić coś fajnego podczas wypoczynku w Górach Stołowych?

Kaplica Czaszek w Czermnej

Mroczne miejsce, budowla w stylu barokowym, której wnętrze może wywołać mnóstwo emocji. Ściany i sufit kaplicy pokryte są 3 tys. ludzkich czaszek. Pod koniec XVIII wieku zostały odkryte przez ówczesnego proboszcza. Pochodzą z grobów ofiar lokalnych bitew i epidemii.

Lochy w Kłodzku

Nocując w pokojach w Karłowie., masz zaledwie 30 km do Kłodzka, gdzie warto zobaczyć lochy. Masz okazję przespacerować się ciemnymi korytarzami, które w dawnych czasach wypełnione były strażnikami i więźniami. Odkryjesz podziemne życie dawnych mieszkańców Kłodzka, skrywające wiele tajemnic, co dostarcza jeszcze więcej adrenaliny.

Aquapark „Wodny Świat”

Lubisz aktywnie spędzać czas, ale pogoda niestety pokrzyżowała Ci plany? W Kudowie-Zdroju czeka na Ciebie „Wodny Świat”, czyli nowoczesny aquapark z basenem sportowym i rekreacyjnym, w którym znajdują się gejzery, rwąca rzeka, masaże wodne, a także brodzik dla dzieci. Jest też zjeżdżalnia o długości 92 m. Decydując się na noclegi w Karłowie, do Kudowy-Zdroju dotrzesz zaledwie w 15 minut samochodem.

Muzeum Papiernictwa

W Dusznikach-Zdroju natomiast znajduje się Muzeum Papiernictwa. To jeden z najcenniejszych, drewnianych budynków przemysłowych w Polsce. Stała wystawa jest niezwykle ciekawą historią, opowiadającą o dziejach drukarstwa, czerpania papieru, ale też samego miasta.

Po tak intensywnym zwiedzaniu, pomimo niesprzyjającej pogody, zapraszamy do restauracji w Karłowie! Przyda Ci się dodatkowa porcja energii na kolejne dni.

Kalendarz

« June 2022 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Popularne wpisy