Ostra Góra, czyli malowniczy spacer wśród świerkowych lasów

26 sierpień 2020

Ostra Góra, czyli malowniczy spacer wśród świerkowych lasów

Masz już zarezerwowane noclegi w Karłowie i szukasz inspiracji, jak spędzić czas w Górach Stołowych, aby się nieco wyciszyć i zregenerować? To idealne miejsce nie tylko na górskie wędrówki, ale również spokojniejsze spacery. Warto jest wybrać się np. na Ostrą Górę.

Przeszłość Ostrej Góry

Ostra Góra to szczyt wznoszący się na 720 m n.p.m. Znajduje się na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych. Charakteryzuje się stromymi zachodnimi i północnymi zboczami, a także bardzo wyraźnie zarysowanym wierzchołkiem. W przeszłości zlokalizowana była tutaj wieś Nauseney, którą po czesku nazywano Nouzín. Do końca wojny żyło tutaj ok. 200 mieszkańców. Przez długi czas szlak był porośnięty po obu stronach wysokimi trawami, jednak dzisiaj jest to malownicze miejsce, które warto zobaczyć, mając pokoje w Karłowie. Po przeszłości pozostała piękna dzwonniczka alarmowa. Została odnowiona, widoczny jest na niej napis: „Pamiętaj człowieku dla kogo istniejesz i kto umarł dla ciebie. W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego”.

Jak dotrzeć na Ostrą Górę?

Ostrą Górę w całości porastają lasy świerkowe regla dolnego, ale też niewielkie ilości drzew liściastych. Do tego miejsca bardzo łatwo jest dotrzeć jezdną drogą z Karłowa, skąd są zaledwie 4 km. Znajduje się w połowie drogi pomiędzy Pasterką a Błędnymi Skałami. Decydując się na noclegi w Górach Stołowych, nie musimy ograniczać się tylko do zwiedzania Skalnego Miasta, wejścia na Szczeliniec Wielki i spaceru po Kudowie-Zdroju. Jest wiele pięknych zakątków, gdzie można spotkać ciszę i naturę w swojej najpiękniejszej odsłonie. Po takim spacerze z przyjemnością ugościmy Cię w naszej restauracji w Karłowie.

Kalendarz

« September 2020 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Popularne wpisy