Rowerem po okolicy

24 luty 2021

Rowerem po okolicy

Góry Stołowe są otoczone bajkowymi krajobrazami, które aż proszą się o odkrycie. Nic dziwnego, że co roku miejsce to przyciąga rzesze turystów zarówno od strony Polski, jak i od strony Czech. Okolice Gór Stołowych doskonale nadają się na piesze wycieczki i na wycieczki rowerowe. Miłośnicy jednośladów podczas jazdy będą mogli nacieszyć się niesamowitymi i – co najważniejsze – zróżnicowanymi widokami. Ogromną zaletą jest tu łatwość trasy, którą mogą pokonać całe rodziny z dziećmi. Co można zobaczyć na trasie? Gdzie odpocząć? Co zrobić, by wyciągnąć z takiej wycieczki jak najwięcej dla siebie?

Łatwa trasa rowerowa w Górach Stołowych dla całej rodziny

Swoją trasę rowerową można rozpocząć od Błędnych Skał, w których panuje tajemniczy i nieprzenikniony klimat. Początek drogi nie jest zbyt prosty, ale za to niezwykle ciekawy. Następnie warto pokierować się w stronę Szczelińca Wielkiego, gdzie znajdziemy wspaniałe trasy widokowe, i w stronę Radkowskich Skał, by wreszcie przejechać się do miejscowości Karłów. Stamtąd można przemieścić się prosto w stronę Białych Skał. Cała trasa jest łatwa do pokonania zarówno rowerem, jak i pieszo – trzeba tylko mieć świadomość, że „łatwa” nie oznacza, że nie męczy.

Gdzie odpocząć na trasie?

Pomiędzy Radkowskimi Skałami a Białymi Skałami usytuowana jest wieś turystyczna Karłów, w której można znaleźć schronienie, aby odpocząć. Znajduje się tutaj ośrodek Pod Szczelińcem, do którego przylega wspaniała restauracja, w której można zjeść wyborny obiad. Karłów jest także doskonałą bazą wypadową dla grup zorganizowanych, rodzin z dziećmi czy też dla samotnych turystów. Każdy znajdzie tutaj swoją bezpieczną przystań.

Co można zobaczyć?

W Górach Stołowych i w okolicach przede wszystkim można podziwiać naprawdę wspaniałą przyrodę. W wielu miejscach znajdują się tarasy, z których rozpościerają się przed zwiedzającym fantastyczne, niemal fantazyjne widoki. Ogromną popularnością cieszą się tutejsze formacje skalne, które przybierają najróżniejsze kształty. O odwiedzinach w takich miejscach trudno zapomnieć!

Kalendarz

« January 2021 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Popularne wpisy