Sawanna Pasterska w Karłowie

08 styczeń 2021

Sawanna Pasterska w Karłowie

Zastanawiasz się nad tym, aby znaleźć ciekawe miejsce, w którym będzie mnóstwo przyrody do podziwiania? Jesteś miłośnikiem natury, ale jednocześnie nie lubisz trudnych szlaków turystycznych? W takim razie idealną destynacją dla Ciebie powinna być Sawanna Pasterska znajdująca się niedaleko od miejscowości Karłów. To miejsce jest szczególne z wielu względów, a jego ogromną zaletą są bez wątpienia przepiękne widoki. Każdy, kto znajdzie się na tej polanie, na pewno będzie zadowolony. Oto powody, dla których warto wybrać się na Sawannę Pasterską.

Przepiękna lokalizacja

Sawanna Pasterska tak naprawdę jest łąką usytuowaną w pobliżu szczytu Szczeliniec Mały, który znajduje się w Górach Stołowych, niedaleko miasta Karłów. To, co zdecydowanie jest niezwykłe w tej lokalizacji to fakt, że znajduje się ona na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych. Ma się więc pewność, że widoki są naprawdę nieziemskie. Przez Sawannę Pasterską biegną aż dwa szlaki turystyczne – zielony oraz niebieski, dzięki czemu nawet osoby bez kondycji będą w stanie tę trasę przejść i zwiedzić.

Co jest takiego niezwykłego w Sawannie Pasterskiej?

Sawanna Pasterska to nazwa łąki, na której można podziwiać najróżniejsze formy skalne. Dodatkowo z tej lokalizacji można spokojnie przyjrzeć się rezerwatowi Szczeliniec Wielki. Oprócz tego z łatwością można także zauważyć Skalnik, który jest drugim największym masywem górskim w Górach Stołowych. A to jeszcze nie wszystko, z Sawanny Pasterskiej można także podziwiać szczyt Szczeliniec Mały, który nie jest dostępny dla zwiedzających.

Dla kogo szlaki przechodzące przez Sawannę Pasterską?

Szlaki przechodzące przez Sawannę Pasterską – a więc i zielony i niebieski, doskonale sprawdzą się zarówno dla samotnych podróżujących, jak i dla rodzin z dziećmi. Zdecydowanie warto wybrać się na te tereny, aby zobaczyć piękno tutejszej przyrody i unikatowe formacje skalne. Na pewno będzie to niezapomniana przygoda. A na nocleg można wybrać się Ośrodka Wypoczynkowego Pod Szczelińcem.

Kalendarz

« May 2021 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Popularne wpisy