pl cz en de

Góry stołowe dla seniora. Aktywny odpoczynek.

24 październik 2021

Góry stołowe dla seniora. Aktywny odpoczynek

Jesień wieku to piękny czas, który warto wykorzystać na bliskie i dalekie podróże. W zakątkach naszej Polski jest wiele miejsc godnych polecenia dla osób starszych, zarówno tych jeszcze bardzo sprawnych, jak również już z problemami zdrowotnymi. Wśród nich są Góry Stołowe, w których naprawdę można aktywnie odpocząć.

Dla bardziej ambitnych

Decydując się na noclegi w Górach Stołowych, trzeba koniecznie (przynajmniej) wspomnieć o najwyższym szczycie tego pasma górskiego, którym jest Szczeliniec Wielki. Na szczycie stają również dzieci i seniorzy. Warto jednak być świadomym, że szlak jest nieco bardziej wymagający niż spacer po parku, ponieważ na szczyt prowadzi 665 kamiennych schodów.

Inną propozycją dla spragnionych przygód seniorów są Błędne Skały. Spacer labiryntem z kamiennych form zajmuje około godziny, chociaż warto poświęcić widokom zdecydowanie więcej uwagi.

Dla miłośników spokojniejszych spacerów

Rezerwując noclegi w Karłowie, koniecznie trzeba też zobaczyć Skalne Grzyby. To miejsce dla entuzjastów leśnych i niewymagających spacerów. Jest tutaj zdecydowanie spokojniej i mniej tłumnie niż np. na Błędnych Skałach.

Podobny klimat panuje przy Radkowskich Skałach. To miejsce, gdzie można pooddychać świeżym powietrzem. Seniorzy mniej sprawni bez obaw mogą się wybrać tutaj na spacer.

Relaks mile widziany

Będąc w Górach Stołowych, nie można oczywiście nie odwiedzić jednego z tutejszych uzdrowisk. Mając pokoje w Karłowie, w kilkanaście minut dojedziecie do Polanicy-Zdrój i Duszników-Zdrój. To idealne miejsce dla osób starszych, które chcą nieco zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. W obu tych miastach znajduje się Pijalnia Wód Mineralnych, a także Parki Zdrojowe.

Góry Stołowe sprzyjają seniorom. Jest tutaj dużo szlaków i obszarów, gdzie mogą wybrać się zarówno aktywne osoby starsze, jak i te poszukujące spokojnych spacerów. Oczywiście po całym dniu atrakcji zapraszamy do restauracji w Karłowie.

Kalendarz

« November 2021 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Popularne wpisy