Skalne Miasto wyrzeźbione przez Matkę Naturę.

21 lipiec 2020

Skalne Miasto wyrzeźbione przez Matkę Naturę. Jednodniowa wycieczka do Czech.

Postanowiłeś zarezerwować nocleg w Karłowie i szukasz pomysłu na ciekawe wycieczki po okolicy? Będziesz niedaleko polskiej granicy z Czechami, co warto wykorzystać i wybrać się na jeden dzień do naszych sąsiadów. Warto, ponieważ w oddalonym o zaledwie 33 km Adršpach znajduje się Skalne Miasto, które w całości zostało zbudowane przez Naturę.

Nietypowe miasteczko w skałach

kalne Miasto znajduje się w czeskich Sudetach Środkowych, niedaleko takiej miejscowości, jak Cieplice. Jest to wyjątkowe miejsce, które zachwyca już od pierwszych minut, kiedy przekraczamy wysoką skalną Bramę Gotycką. Tutaj zaczyna się Twoja magiczna przygoda. Po Skalnym Mieście poruszamy się wyznaczonymi szlakami, różniącymi się stopniem trudności. Warto zapoznać się z nimi wcześniej, aby wybrać najlepszy dla siebie oraz swoich towarzyszy podróży. Skalne Miasto to prawdziwa gratka dla miłośników malowniczych krajobrazów. Znajdują się tutaj formy skalne pobudzające wyobraźnie, przypominające ludzkie postaci, zwierzęta i rośliny. Obserwować można wodospady, przecinające skały i szmaragdowe jeziora, w których odbijają się promienie słońca. Będąc w Skalnym Mieście, koniecznie trzeba wdrapać się do miejsca widokowego, skąd roztacza się piękna Wielka Panorama. Mając więc noclegi w Górach Stołowych, nie musimy ograniczać się tylko do polskiej strony Sudetów. Warto jest poznać je też również od strony Czech.

Co powinieneś wiedzieć przed wycieczką?

Skalne Miasto jest dostępne dla turystów przez cały rok. W sezonie letnim można po nim spacerować w godzinach 8-18, a w zimowym 10-16.30. Do dyspozycji są: szlak zielony o długości 3,5 km oraz niebieski, mający 1,5 km. Istnieje też możliwość rejsu statkiem. Wejście do Skalnego Miasta jest płatne, osoby dorosłe zapłacą 120 Kč, a dzieci 70 Kč.

Jeżeli już zarezerwowałeś pokoje w Karłowie, to zaplanuj również wycieczkę do Skalnego Miasta w Czechach. To idealna opcja na jednodniową wyprawę. Wieczorem, po powrocie, zapraszamy na smaczny posiłek do restauracji w Karłowie.

Kalendarz

« April 2021 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Popularne wpisy