Wycieczka na Skały Puchacza

01 lipiec 2020

Wycieczka na Skały Puchacza dla fanów malowniczych widoków

Góry Stołowe to doskonałe miejsce na odpoczynek blisko natury, w głuchej ciszy, w towarzystwie własnych myśli i wśród najbliższych osób. Najczęściej wybieranym punktem wycieczki jest Szczeliniec, najwyższy szczyt Gór Stołowych. A gdyby tym razem wybrać się na Skały Puchacza? Szczególnie warto, jeśli planujesz noclegi w Karłowie!

Panorama usłana zielonymi i skalistymi wzniesieniami

Skały Puchacza znajdują się zaledwie na wysokości 730 m n.p.m., jednak roztacza się z nich piękny widok, którą tworzy panorama, składająca się z Gór Bystrzyckich, Wzgórza Lewińskiego, Gór Orlickich i Urwiska Batorowskiego. Jest to punkt widokowy, który znajduje się na kilkudziesięciometrowym urwisku, pozostałości po dawnych kamieniołomach. Skały są częścią Parku Narodowego Gór Stołowych, usytuowane są na południowej krawędzi środkowego piętra Gór Stołowych. Idealnym punktem wypadowym jest Karłów. Mając zarezerwowane pokoje w Karłowie, możesz wyruszyć prosto na Skały Puchacza.

Niebieskim lub zielonym szlakiem

Do wyboru masz dwie drogi, obie są łatwe i nie powinny przysporzyć problemów, nawet amatorowi górskich wędrówek. Szlak niebieski rozpoczyna się w Karłowie, prowadzi przez Lisią Przełęcz, na Skały Puchacza i kończy się w Dusznikach-Zdroju. Jeżeli wybierzesz szlak zielony, to zaczynasz swoją wędrówkę w Polanicy-Zdroju, zmierzasz w kierunku Batorowa, Skał Józefa i na Skały Puchacza. Na kolacje zapraszamy oczywiście do restauracji w Karłowie, gdzie kończysz swoją wycieczkę.

Zarezerwuj noclegi w Górach Stołowych i odkryj ich niepowtarzalny urok.

Kalendarz

« April 2021 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Popularne wpisy