pl cz en de

Góry Stołowe z dzieckiem – jak to zorganizować?

28 kwiecień 2021

Góry Stołowe z dzieckiem – jak to zorganizować?

Góry Stołowe to jeden z najbardziej turystycznych rejonów w Polsce. Nic dziwnego, okolica ta jest niezwykle urodziwa i jednocześnie łatwa do zwiedzania zarówno samodzielnie, jak i z rodziną. Ogromną zaletą jest różnorodność szlaków, którymi można przejść się w malownicze miejsca. Wielką popularnością cieszy się chociażby szlak na Szczeliniec Wielki, czyli na najwyższy szczyt Gór Stołowych. Jest to miejsce, które z pewnością przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi natury i cudownych widoków. A najlepsze jest to, że można tam się udać wraz z dzieckiem!

Nocleg w schronisku w Górach Stołowych

Decydując się na wyprawę w Góry Stołowe z dzieckiem, warto zarezerwować sobie nocleg w lokalnym schronisku, w którym można nie tylko się wyspać, ale także dobrze zjeść. Schronisko „Pod Szczelińcem” to doskonały wybór, ponieważ jest umiejscowione w Karłowie, jednej z najbardziej turystycznych wsi w całej Polsce. Z Karłowa można iść bezpośrednio szlakiem w stronę Szczelińca Wielkiego. Szlak ten być może nie należy do najprostszych, jednak nie jest również tym najtrudniejszym – można powiedzieć, że poziom jego trudności jest idealnie wyważony.

Jak wygląda trasa na Szczeliniec Wielki?

Ogromną zaletą szlaku na Szczeliniec Wielki jest to, że można na nim trafić na budki z jedzeniem. Po drodze mija się również Park Dinozaurów, który jest świetną atrakcją dla dzieci. Gdy już minie się wszystkie zabudowania, natrafia się na schody, których jest naprawdę bardzo wiele. To bardzo wygodne rozwiązanie, chociaż ze względu na ich ilość – na pewno też bardzo męczące. Warto jednak wejść po tych schodach, ponieważ widoki z góry zapierają dech w piersiach. Pokonanie całej trasy zajmuje około 60 minut – nie jest więc ona długa. Bilet wstępu na górę też nie jest drogi. Całość można spokojnie pokonać nawet z dzieckiem niesionym w chuście lub w nosidełku.

Kalendarz

« January 2022 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Popularne wpisy