pl cz en de

Góry Stołowe – ciekawe trasy piesze

24 maj 2021

Góry Stołowe – ciekawe trasy piesze

Bez wątpienia Góry Stołowe są jednym z najbardziej zjawiskowych pasm górskich w Polsce. Co roku to miejsce odwiedza wiele tysięcy turystów, podróżujących samotnie, ze znajomymi czy z rodziną. Znajdziemy tu wszystko – przepiękne krajobrazy, ciekawe miejsca i trasy, po których można przemieszczać się pieszo. Każdy chociaż raz powinien przyjechać w te tereny, aby na własne oczy przekonać się o ich wyjątkowości. Jakie ciekawe trasy piesze można znaleźć w Górach Stołowych?

Trasa na Szczeliniec Wielki

Szczeliniec Wielki zdecydowanie wart jest wysiłku, jaki trzeba ponieść, aby na niego wejść. Trasa turystyczna prowadząca na szczyt zaczyna się przy schronisku Na Szczelińcu, jednak warto wyruszyć dłuższą drogą i rozpocząć swoją przygodę z Karłowa – turystycznej wsi znajdującej się w niewielkiej odległości, w której można natrafić na punkty gastronomiczne oraz miejsca noclegowe. Kiedy warto przejść się na Szczeliniec Wielki? Jeżeli masz taką możliwość, to zrób to w środku tygodnia. W weekendy jest to bardzo popularna trasa, na której znajduje się mnóstwo ludzi. Warto wiedzieć, że od strony Karłowa szlak na Szczeliniec Wielki ma aż 665 schodów. Trzeba także przygotować się na kupienie biletu.

Trasa na Błędne Skały

Kolejną trasą, jaką można przebyć w Górach Stołowych, jest ta prowadząca na Błędne Skały. Jeżeli nie chcesz płacić 30 złotych za parking niedaleko Błędnych Skał, to warto zaparkować swój samochód na parkingu YMCA. Szlak niebieski, którym można się poruszać, ma nieco ponad 8 kilometrów długości, dzięki czemu cała przechadzka może trwać nawet ponad 3 godziny. Warto jednak mieć świadomość, że wejście na teren Błędnych Skał jest biletowane i dla osoby dorosłej kosztuje 12 złotych. Labirynt Błędnych Skał najlepiej odwiedzić w środku tygodnia, ze względu na mniejsze natężenie turystów. Niezależnie jednak od pory, jaką wybierzesz, po prostu warto zobaczyć to, co mają ci do zaoferowania Góry Stołowe.

Kalendarz

« January 2022 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Popularne wpisy