Trening przed wyjazdem w góry.

24 kwiecień 2020

Trening przed wyjazdem w góry. Jak poprawić kondycję i wytrzymałość?

Jak wejść na szczyt, nawet niższy i nie złapać zbyt dużej zadyszki? Przed wyjazdem w góry warto poprawić kondycję i popracować nad wytrzymałością. Jeżeli rezerwujesz kilka tygodni przed wakacjami noclegi w Górach Stołowych, masz jeszcze dużo czasu na to, aby dobrze się przygotować.

Zahartuj mięśnie

Koniecznie wzmocnij mięśnie nóg. Podstawowe ćwiczenie to prostowanie nóg w pozycji siedzącej, najlepiej z obciążeniem. Dodaj do tego przysiady i zakroki. Świetnie sprawdzi się również trening ze stepem. To także świetny sprzęt do wzmocnienia łydek. Stań na skraju podwyższenia i unoś ciężar własnego ciała, wspinając się na palce. Nie zapomnij również o górnych partiach ciała, jak grzbiet i brzuch odpowiadających za utrzymanie sylwetki, szczególnie pod ciężarem dużego plecaka.

Popracuj nad wydolnością

Masz już zarezerwowane noclegi w Karłowie, lecz nie jesteś pewien, czy Twoja kondycja pozwoli Ci na dłuższe, piesze wycieczki? Masz jeszcze czas, aby poprawić swoją wydolność. W tym celu wykonuj regularnie trening cardio. Pomoże Ci on zarówno poprawić wytrzymałość Twojego organizmu, jak również wzmocnić wydolność serca. Masz bardzo szeroką gamę możliwości, każdy znajdzie coś dla siebie. Cardio to biegi, jazda na rowerze, szybki marsz, ćwiczenia na orbitreku, a także pływanie. Żeby nie było nudno, zmieniaj formę treningu. Pamiętaj o tym, by kontrolować swoje postępy i sukcesywnie wydłużać dystans i przyspieszać tempo.

Wolne pokoje w Karłowie czekają na zapalonych piechurów. Wykonuj trening 3-4 razy w tygodniu i nie odpuszczaj. Nie tylko lepiej się poczujesz, będziesz silniejszy i bardziej wytrzymały, ale również pozbędziesz się nadmiaru tłuszczu. Przyda się miejsce na smakołyki z restauracji w Karłowie.

Kalendarz

« June 2022 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Popularne wpisy