Upalne wędrówki w Górach Stołowych

05 lipiec 2019

Upalne wędrówki. Przygotuj się na tropiki w Górach Stołowych

Już zdążyliśmy poczuć lato na własnej skórze. Towarzyszą mu wyjątkowo tropikalne temperatury. Wysiłek fizyczny, intensywne słońce i wysokie temperatury wymagają odpowiedniego przygotowania organizmu i ekwipunku na wyjście w góry. Jak bezpiecznie zdobywać szczyty w upalne dni?

Planuj trasę wcześniej

Warto znaleźć taki szlak, na którym jest trochę cienia, np. w otoczeniu wysokich skał. Chłodniejsze i nieco bardziej rześkie powietrze zapewnia woda z górskich potoków. Rezerwując noclegi w Górach Stołowych, zwróć więc uwagę, czy w pobliżu masz różnorodność tras. To na pewno pomoże ci dobrze zaplanować wyprawę.

Woda w większej ilości

Podczas upałów niezwykle ważne jest dostarczanie odpowiedniej ilości płynów. Wysiłek fizyczny dodatkowo sprzyja ich szybszej utracie przez nasz organizm. Podczas wędrówki pij regularnie, niewielkimi łykami. Jeżeli trasa jest długa, musisz mieć przy sobie przynajmniej 2 litry płynów. Wszystko jednak zależy od jej długości.

Ochrona przed słońcem

Słonce potrafi zmęczyć organizm, ale również wyrządzić wiele szkód naszej skórze. Pamiętaj o kremie z filtrem, którym nasmaruj twarz i inne odkryte części swojego ciała. Głowę chroń przed słońcem, nosząc czapkę, chustkę lub kapelusz. A wieczorem odpoczniesz od intensywnego słońca w pokojach w Karłowie, planując kolejną wycieczkę.

Energetyczny posiłek

Kiedy jest ciepło, jemy mniej, ponieważ nie odczuwamy głodu. Jednak nasz organizm potrzebuje jeszcze więcej energii, niż zimą. Przed wyjściem w góry w restauracji w Karłowie zjesz pełną witamin sałatkę, dania na bazie jajek i świeży chleb. Taki posiłek syci i z pewnością wystarczy Ci na kilka godzin. W trakcie wędrówki regularnie dostarczaj organizmowi węglowodanów. Świetnie sprawdzą się suszone owoce, orzechy i batony energetyczne.

A Wy lubicie upalne lato? Pogoda nas rozpieszcza, dlatego rezerwuj noclegi w Karłowie i poznawaj Góry Stołowe. Pamiętaj jednak o tym, aby nie lekceważyć słońca!

Kalendarz

« April 2021 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Popularne wpisy