pl cz en de

Góry Stołowe z psem – czy warto?

27 wrzesień 2021

Góry Stołowe z psem – czy warto?

Uwielbiasz weekendowe wypady z czworonogiem i wiesz, że doskonale radzi sobie w górach? Mieszkasz w pobliżu Gór Stołowych lub chcesz je dobrze poznać i zastanawiasz się, czy to dobry wybór na wycieczkę ze swoim pupilem? Przekonaj się, że warto!

Kiedy jest dobry czas na podróż w Góry Stołowe z psem?

Decyzja zapadła: chcesz się wybrać z psem w Góry Stołowe. Zapewne zastanawiasz się, kiedy będzie na to najlepszy czas. Najlepiej wybrać się tam wiosną i latem, kiedy pogoda jest sprzyjająca. Jeśli natomiast postanowisz pojechać do Kotliny Kłodzkiej zimą, unikaj zatłoczonych miast i jak najwięcej czasu spędzaj na szlaku, ponieważ emisja spalin jest wówczas wysoka. Nie będzie to zdrowe i komfortowe zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojego pupila.

Góry Stołowe – gdzie wybrać się z psem?

Wybrałeś dogodny termin i myślisz nad datą podróży? Malownicze szlaki i czyste górskie powietrze czekają na Waszą eskapadę! O ile tylko pies jest w dobrej kondycji zdrowotnej, nie ma żadnych przeciwwskazań, by ruszyć w drogę.

Z pewnością warto odwiedzić Park Narodowy Gór Stołowych. W miejscu tym czworonogi mogą bez przeszkód się poruszać. Jedyne czego potrzebujesz to smycz, by kontrolować pupila na szlaku. Interesujące szlaki są łatwe do pokonania. Bardzo pomocne jest to, że wszystkie trasy są oznakowane.

Jeżeli nie chcesz spotkać wielu turystów i Twój czworonóg też czuje się lepiej w spokojnych okolicznościach, weź pod uwagę mało uczęszczany szlak, jakim są Radkowskie Skały. Trasa jest przyjemna, a widoki zostaną w Twojej pamięci. Pupil będzie też czuć się pewnie na szlaku. Na przejście przeznaczyć nie więcej niż 3 godziny, a zobaczysz najpiękniejsze formacje skalne.

Psy dobrze też czują się na trasie przez Białe Skały, Skały Puchacza oraz Kopę Śmierci. Pomimo dużej liczby stromych przejść, pieski w dobrej kondycji poradzą sobie z wyprawą.

Przebywając w Górach Stołowych z psem, masz nieograniczone możliwości do spacerów. Zatrzymać możesz się tutaj na nocleg w ośrodku wypoczynkowym Pod Szczelińcem.

Kalendarz

« November 2021 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Popularne wpisy