pl cz en de

Walentynki w Górach Stołowych

23 styczeń 2022

Już niedługo najcieplejszy dzień w roku pomimo najprawdopodobniej minusowej temperatury na zewnątrz. Wszyscy bardzo dobrze znają tę datę – 14 lutego, czyli walentynki. Ten dzień można spędzić zwyczajnie, zaprosić swoją drugą połówkę na kolację lub na kilkudniowy wyjazd, np. w Góry Stołowe. Jak może wyglądać taki romantyczny pobyt?

Górskie wyprawy w zimowej scenerii

Pomimo zimy szlaki w Górach Stołowych cieszą się dużą popularnością. Nie są to góry wysokie, ale na pewno obfitujące w piękne widoki. Planując noclegi w Górach Stołowych, a przy tym aktywny wypoczynek, koniecznie trzeba uwzględnić w swoim harmonogramie wyjazdu Szczeliniec Wielki. Szczyt znajduje się na wysokości 919 m n.p.m., a prowadzi na niego ok. 750 schodów. Trasa na taras widokowy zajmuje spokojnym tempem 40 minut. Po drodze podziwiamy ciekawe formacje skalne i widoki na Broumovske Steny, Góry Sowie, Góry Kamienne, a przy bardzo dobrej widoczności nawet na Karkonosze. Na romantyczny spacer możecie się również udać na Błędne Skały. W tym okresie jest to miejsce zdecydowanie spokojniejsze niż w sezonie, a mniej ludzi oznacza większą intymność. Skalny labirynt obsypany śniegiem prezentuje się naprawdę efektownie. Przy odrobinie szczęścia, jeśli będzie świeciło słońce, możesz liczyć na cudowny klimat, o który zadbają promienie przedzierające się przez pnie i korony drzew.

Popołudnie w Kudowie-Zdroju

Jeżeli zależy Ci na noclegach w Karłowie, to jest to również idealne miejsce na kilkugodzinną wycieczkę do Kudowy-Zdroju. Koniecznie przespacerujcie się do Parku Zdrojowego i Pijalni Wód Mineralnych. Skoro to walentynkowy wyjazd, to na uwagę zasługuje Altana Miłości na Górze Parkowej położona na wysokości 450 m n.p.m. Zobaczysz z niej przepiękny widok na Park Zdrojowy i na miejską zabudowę. Po spacerze zaproś swoją drugą połówkę na kawę i słodkie co nieco. Wyborne torty i szarlotkę na ciepło podają w Cafe Sissi. Fanom lodowych deserów polecamy z kolei Cafe Gieraccy.

Romantyczna kolacja w restauracji w Karłowie

Walentynki nie mogą jednak odbyć się bez kolacji tylko we dwoje. Zarezerwuj pokoje w Karłowie i skorzystaj z bogatego menu naszej restauracji. Na pewno każdy wybierze z karty coś dla siebie. Są w niej dania regionalne, wegetariańskie, lekkie i na bogato. Nie masz jeszcze pomysłu na walentynki? Może właśnie Góry Stołowe w tym roku będą najlepszą opcją wyjazdową dla dwojga?

Kalendarz

« May 2022 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Popularne wpisy