Weekend w Górach Stołowych

25 marzec 2021

Weekend w Górach Stołowych

Góry Stołowe to jedno z najpiękniejszych miejsc na mapie Polski. Nic dziwnego, że każdego roku ciągną tutaj tabuny turystów, którzy spragnieni są kontaktu z naturą. Jest to idealne miejsce do podróżowania zarówno w pojedynkę, jak i w grupie przyjaciół czy z całą rodziną, łącznie z dziećmi. Warto tutaj spędzić więcej niż jeden dzień, na przykład cały weekend. Co można robić w tych miejscach przez dwa dni? Jakie atrakcje czekają na turystów, którzy chcą pozwiedzać okolice Gór Stołowych?

Co można robić w weekend w Górach Stołowych?

W Górach Stołowych w trakcie całego weekendu można robić wiele rzeczy. Oczywiście największą popularnością cieszę się wycieczki, zarówno piesze, jak i rowerowe. Nic dziwnego, okolica jest naprawdę urokliwa – można tutaj znaleźć chociażby Skalne Grzyby, które prezentują się malowniczo, czy też miejscowości takie, jak Kudowa-Zdrój czy Karłów. Niektórzy nawet przechodzą granicę z Czechami, aby móc w pełni podziwiać te wyjątkowe atrakcje.

Gdzie ulokować się na weekend w Górach Stołowych?

Pozostaje pytanie, gdzie się ulokować, aby mieć dobrą bazę wypadową. W tym celu warto wybrać miejscowość Karłów, w której znajduje się ośrodek wypoczynkowy Pod Szczelińcem – można w nim nie tylko wypocząć, ale również dobrze zjeść. Jest to bardzo dogodna lokalizacja, bo w pobliżu znajduje się trasa turystyczna. To świetne miejsce zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla pojedynczych turystów. Warto więc zdecydować się właśnie na nie.

Rowerem czy pieszo – jak poruszać się w Górach Stołowych?

Ogromną zaletą Gór Stołowych oraz okolic jest fakt, że można się po nich poruszać zarówno piechotą, jak i na rowerze. Każdy więc może wybrać sobie taki rodzaj zwiedzania, na jakim najbardziej mu zależy. Dzięki temu z pewnością każdy, kto zawita w te strony, będzie z chęcią w nie wracał. I zdecydowanie warto wybrać się tu ponownie – tereny są tak piękne, że zobaczenie ich jeden raz absolutnie nie wystarcza.

Kalendarz

« May 2021 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Popularne wpisy