pl cz en de

Zimowe atrakcje w Górach Stołowych

23 grudzień 2021

Zima w pełni i trzeba przyznać, że w tym roku naprawdę bardzo dobrze się spisuje (oczywiście zdarzają się przerwy od śniegu). Jeżeli planujesz weekendowy wypad w Góry Stołowe lub dłuższy pobyt w tym regionie i zatrzymujesz się w pokojach w Karłowie, to sprawdź, jak przyjemnie i ciekawie spędzić ten czas w prawdziwie zimowym klimacie.

Dla fanów szusowania po stoku

Jak zima w górach, to dla wielu z nas to również czas szaleństwa na stoku. W Górach Stołowych znajduje się jeden z największych kompleksów narciarskich w Polsce – Zieleniec SKI Arena w Dusznikach-Zdroju. To zaledwie 25 minut jazdy z Karłowa. Na turystów czeka 28 km tras o różnym poziomie trudności. Będąc w Górach Stołowych, skorzystać można ponadto z kompleksu Przełęcz Sokola Ski i Kompleksu Wyciągów Narciarskich Górnik.

Gdzie biegać na nartach?

Nie zjeżdżasz na nartach, ale chętnie na nich biegasz? Góry Stołowe to idealne miejsce dla miłośników nart biegowych. Mając zarezerwowane noclegi w Karłowie, zacznij właśnie z tego miejsca. Możesz też wybrać się na start do Radkowa lub Batorówki. Wszystkie narciarskie trasy biegowe znajdują się w Parku Narodowym Gór Stołowych. Mają od 5 km do ponad 20 km. Prowadzą wśród malowniczych widoków, gdzie można podziwiać ośnieżone Skalne Grzyby.

Dla najmłodszych sanki

Kojarzą się nam z dzieciństwem i beztroskim czasem. Kto z nas nie lubił jako kilkuletnie dziecko jeździć na sankach? Nie odbierajmy tej radości również naszym dzieciom. Decydując się na noclegi w Górach Stołowych, w planie pobytu uwzględnijmy jazdę na sankach. W Dusznikach-Zdroju, w Zieleńcu są dwa miejsca godne uwagi. To obszar pod ośrodkiem Hanka i naprzeciwko stacji GOPR obok wyciągu B2. Jeżeli więc preferujecie jazdę na nartach i jednocześnie chcecie swoim pociechom umożliwić szaleństwo na sankach czy ślizgach, Zieleniec będzie idealnym miejscem.

Może na łyżwy?

To kolejna zimowa aktywność, którą coraz częściej można uprawiać przez cały rok dzięki zadaszonym lodowiskom. A gdzie na łyżwach pojeździsz w Górach Stołowych? Do wyboru jest nieduże lodowisko w Szczytnej i lodowisko w Radkowie przy ul. Piastowskiej. Po takim szaleństwie zawsze dobrym pomysłem jest kolacja w naszej restauracji w Karłowie. To już czas zaplanować ferie zimowe. Każdy w Górach Stołowych znajdzie białe atrakcje dla siebie. Można tutaj pozjeżdżać i pobiegać na nartach, a także spróbować swoich sił na łyżwach czy poszaleć z dzieckiem na sankach.

Kalendarz

« May 2022 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Popularne wpisy