Zimowe szaleństwo na stokach w Górach Stołowych

31 grudzień 2019

Zimowe szaleństwo na stokach w Górach Stołowych

Zima w tym roku inna niż wszystkie, ale nie oznacza to, że nie ma miejsc w Górach Stołowych, gdzie nie można zasmakować białego szaleństwa. Na wielu stokach wciąż trwają przygotowania do sezonu, warto więc być na bieżąco i sprawdzać, kiedy będzie można wskoczyć w narty. Pokoje w Karłowie już gotowe na przyjęcie nowych gości, stoki mamy nadzieje już wkrótce także.

Jugów Sport Park

Jest to kompleks narciarski zlokalizowany w Jugowie. Można zarezerwować noclegi w Karłowie i w zaledwie 40 minut dotrzeć na stok. Łączna długość tras, z których można tutaj skorzystać, wynosi 3300 metrów, a najtrudniejsza to Rymarz o długości 600 metrów. Do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów jest 5 tras narciarskich o różnym stopniu trudności, od najłatwiejszych zielonych do najtrudniejszych czarnych. Stoki są oświetlane, naśnieżane i ratrakowane, a więc warunki tutaj panujące zawsze są najlepsze z możliwych w aktualnym momencie.

Ośrodek Przy Górze

Rezerwując noclegi w Górach Stołowych, warto jest zainteresować się ośrodkiem w Przygórzu, gdzie na nartach mogą pojeździć zarówno początkujący, jak też doświadczeni narciarze. Mieści się tutaj niewielka stacja narciarska, ale często z bardzo dobrymi warunkami ze względu na położenie na północnej stronie. Stąd niedaleko jest też do Nowej Rudy, ponieważ zaledwie 3 km. Początkujący mogą pojeździć na Kubusiowej Polanie, gdzie znajduje się wyciąg talerzykowy.

Oczywiście po całym dniu spędzonym aktywnie, zapraszamy na gorącą kolację do restauracji w Karłowie. Zachęcamy sprawdzać, jakie warunki są na stokach. Jak to w górach, wszystko się może zdarzyć, pogoda jest nieprzewidywalna!

Kalendarz

« June 2022 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Popularne wpisy